Gumijas savienojumi Elastīga sajūga stieņu konstrukcijai

Gumijas savienojumi Elastīga sakabe uz vārpstas konstrukciju

Tā kā piedurkne vai gredzena gabals, kas apukst apvalku, spēj piekļūt aizbāznim vai apgriezties pie sakabes izmantošanas pieturas, tas nozīmē, ka apstāšanās ir uzlabojusies, jo piedurknes virziens ir izliekts ieliektā veidā. Tas nozīmē, ka šie aizbāžņi ir piestiprināti pie piedurknes un cilpas formas vai rādiusa ap apvalku. Savienojums ir elastīga vārpstas konstrukcija, kas savieno divus vārpstas segmentus, un kurā ir vairāki uzmavas un vairāki gredzenu gabali, daudzi uzmavas, kas ir saistītas ar sakabes galveno asi M, un perimetrs ir novietots pie iepriekš noteiktie leņķiskie atstarpes, no kuriem katrs apņem divas blakus esošās piedurknes, un katru uzmavu apņem vismaz divi gredzena gabali, pie kuriem viens no cilpas gabaliem spēj pārsūtīt griezes momentu caur vārpstas sekciju, un otra gredzena daļa spēj izturēt vilces spēku, un papildus satur atbalsta mehānismu gredzenu gabalu daudzveidības virzīšanai uz vismaz vienu uzmavu un gumijas elastīgo korpusu, cilpas plāksni, atbalsta mehānismu un piedurkni vismaz daļēji ievieto korpusā. Atbalsta mehānismam ir vismaz divi atsevišķi savienojošie gredzeni, kas ir individuāli konstruēti un novietoti uz piedurknes, katram no kuriem ir fiksējošais gredzens pret pretējo ass daļas gredzenu, kas pakļauts spriegumam, kā arī apkures aksiālais stāvoklis attiecībā pret uzmavu, Iepriekš noteiktais teorētiskais šķērsgriezums atbalstītajām cilpas daļām ir iepriekš noteikts.

Ņemot vērā iepriekšējos līmeņus, sajūga mērķis ir nodrošināt elastīgu sakabi, kas aprīkota ar uzlabotu formu slotu, kas samazina vai izkliedē stresa koncentrāciju un nodrošina vienmērīgāku stresa sadalījumu, tādējādi izvairoties no saspiešanas vai citiem sakabes bojājumiem un uzlabojot sakabes drošumu un izturību.

Elastīgā sakabe ietver cauruļveida rumbu, kas izgatavota no stingra materiāla, kurā rumba ir aprīkota ar slotu, kas stiepjas galvenokārt perifēriski, lai nodrošinātu rumbas elastīgumu, rumbai, kurai ir aksiāls urbums, Aktīvās rotācijas vārpstas rotācijas spēks, kas atrodas aksiālajā Rumbas vienā galā esošā urbuma urbuma urbumu var novadīt uz piedziņas vārpstu, kas ir savienots ar rumbas otru galu, pie kam rumbas riņķveida gala daļa, kas atrodas pie slīpuma daļas, ir izliekta forma ar lokanu aizmuguriski slīpi virsmu vismaz ārējā apļveida daļa.

Elastīgā sakabe tika pakļauta noguruma lūzuma testam. Tests parādīja, ka, ja 150% slodze tika uzlikta vairāk nekā nominālā slodze, parastā sakabe tika bojāta, kad slodze tika uzlikta apmēram 3 miljoniem reižu, un slodze tika piemērota pat vairāk nekā 10 miljoniem reižu.

Jaunā sakabe ietver aktīvu pussavienojumu, pasīvo pusi savienojumu, aktīvu pusi sakabes ierīci un pasīvo pusi savienojumu ar pieslēguma atverēm pieslēguma atverē, lai savienotu aktīvo pusi savienojumu un pasīvo pusi. Jūgierīces tapa, elastīgā uzmava uz pin. Jaunā sakabes konstrukcija ir saprātīga, viegla montāža, viegla svara, maza izmēra, zemas ražošanas izmaksas, kvantitatīvi kompensējot divasu relatīvo kompensāciju, vibrāciju, amortizāciju un citus veiktspējas rādītājus, elektroenerģijas pārvades veiktspēju, var plaši izmantot pozitīvās un negatīvās izmaiņas. Daudzi, sākoties biežāk zema ātruma rotācijas vārpstas sistēmā.

Sakabes ierīcei, ieskaitot aktīvo pussavienojumu, pasīvo pusi savienojumu, aktīvo pusi savienojumu un pasīvo pusi savienojumu nodrošina savienojuma caurumi, kas ietver puscaurlaidīgas un pasīvās koniskas atveres. Savienojuma vārpstas cilindriskā caurums ir savienots ar savienojošo auklas pusvadītāja tapa un pasīvā sakabe, un tā ir piestiprināta ar elastīgu spilventiņu un uzgriezni, un elastīgā uzmava ir uzstādīta uz tapas. Pasīvā pusei savienojuma ārējā virsmā tiek pievienots elastomērs ar lielu berzes koeficientu.